Szukaj

Żakiety damskie - elegancja i styl na każdą okazję

Ewa, 13.05.2021
Żakiety damskie - elegancja i styl na każdą okazję

Modne żakiety damskie to sposób na podkreślenie profesjonalnego looku, nienaganny wygląd i wygodę na co dzień. Dzięki różnorodnym modelom bez problemu znajdziemy strój na każdą okazję. Dziś sprawdzamy bliżej, czym charakteryzują się współczesne warianty.

Eleganckie żakiety damskie do sukienek

Jedną z największych zalet żakietów jest to, że można ich używać w zestawieniu z różnymi elementami stroju i dodatkami. Wystarczy odrobina kreatywności, żeby żakiet dwurzędowy lub żakiet wełniany, który zazwyczaj zakładamy do pracy, prezentował się świetnie również w mniej służbowym kontekście. Z powodzeniem można zestawiać je również z sukienki. Dobrze dobrany żakiet może być bazą dla wielu zestawów, zarówno tych eleganckich, jak i tych mniej oficjalnych.

Miodowy żakiet zapinany na dwa guziki
Miodowy żakiet zapinany na dwa guziki


Żakiet zapinany na haftki lub inne modne żakiety damskie to coś, czego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Czasem jednak nie mamy ochoty na zastanawianie się, co z czym zestawić i oczekujemy rozwiązania sprawdzonego. W takich sytuacjach dobrze jest mieć w szafce stylowy komplet, składający się:

  • ze spódnicy
  • dopasowanej bluzki w formie żakietu

Obok klasycznych wariantów znaleźć można też opcje ze spektakularną, dopinaną na zatrzaski kokardą.

Nowoczesne żakiety do spodni - intrygujące warianty o wydłużonym dole i nie tylko

Ta część garderoby wcale nie musi prezentować się tradycyjnie. Elegancja może przybierać różne formy. Czasem preferujemy klasyczny krój. Innym razem zależy nam na tym, żeby nieco urozmaicić outfit. Właśnie wtedy dobrze jest mieć pod ręką żakiet z baskiną czy z podniesioną stójką. Wśród nowoczesnych propozycji znajdziemy też nieco bardziej ekstrawaganckie, ale nadal niezwykle eleganckie modele. Ciekawym przykładem jest żakiet odkrywający ramiona z asymetrycznym kołnierzem. Różnorodność eleganckich żakietów damskich do spodni dowodzi, że nawet tak, wydawać by się mogło, klasyczny element garderoby, może prezentować się świeżo i zaskakująco.