Szukaj

Modne i stylowe sukienki na każdą okazję

Ewa, 13.05.2021
Modne i stylowe sukienki na każdą okazję

Sukienka do biura? Na spotkanie biznesowe? A może na dzień spędzony poza pracą? Elegancja może, ale nie musi zawsze wymagać od nas twardej klasyki i wyboru utartych schematów. Co mogą na tym polu zaoferować nam współczesne modele?

Trendy wiosna/lato/jesień 2021 - eleganckie damskie sukienki biznesowe

Wybierają sukienki do pracy, przeważnie stawiamy na sprawdzone, klasyczne wzory, które, ewentualnie są lekko wzbogacone intrygującym detalem. W końcu klasyka to sprawdzony i niezawodny przepis na udaną stylizację. Sukienka do biura wcale jednak nie oznacza nudy i przy odrobinie wysiłku uda się nam znaleźć model, który nie prezentuje się monotonnie. W modnych wariantach wprowadzono takie stylowe rozwiązania, jak:

  • Asymetryczne dekolty

To bardzo subtelna ozdoba, ale jest dość mocno dostrzegalna, zwłaszcza jeśli sukienka ma dość klasyczny krój (np. sukienki ołówkowe).

Sukienka ołówkowa z kokardą
Sukienka ołówkowa z kokardą
  • Falbanki

Mogą być drobne lub mieć formę dużych, masywnych falban, wprowadzonych oszczędnie, np. w górnej części stroju.

Sukienka asymetryczna z falbankami
Sukienka asymetryczna z falbankami
  • Baskinki

Oprócz klasycznych baskinek, warto zwrócić uwagę na te asymetryczne. Takie potraktowanie tego dobrze znanego motywu wprowadza do stroju powiew świeżości i sprawia, że całość prezentuje się ciekawiej.

Sukienka z asymetryczną baskinką
Sukienka z asymetryczną baskinką
  • Plisy

Modna sukienka plisowana to niezwykła wygoda i swoboda ruchu. Plisy sprawdzają się wszędzie, również w biurze.

Elegancka sukienka plisowana w kolorze biskupim
Elegancka sukienka plisowana w kolorze biskupim


Sukienki na co dzień

Te warianty przeważnie wykonane są z nieco lżejszych materiałów. Wśród opcji tego typu często znajdziemy więc sukienki dzianinowe. Z ich pomocą osiągniemy efekt niezobowiązującej elegancji. W praktyce oznacza to, że można je założyć do pracy, a następnie, kontynuować dzień w tym samym ubraniu, czując się wygodnie i pewnie podczas spotkań z przyjaciółmi czy podczas załatwiania różnorodnych sprawunków.

Żeby właściwie wybrać modne sukienki na każdą okazję, zwróćmy uwagę na to, w jakim stylu czujemy się rzeczywiście komfortowo. Bogactwo modeli pozwala dobrać elegancki wariant w taki sposób, że nie będziemy czuć, że nosimy przebranie, tylko strój świetnie wyrażający nasz gust i osobowość.