Szukaj

Modne i eleganckie spódnice nie tylko do biura

Ewa, 13.05.2021
Modne i eleganckie spódnice nie tylko do biura

Czy to możliwe, żeby jedna spódnica nadawała się do pracy i jednocześnie sprawdzała się na co dzień? Poniżej podpowiadamy, jak wybrać strój do biura oraz sprawdzamy, czy taki wariant z powodzeniem będzie pasował również do codziennej stylizacji.

Jak dobrać odpowiednią elegancką spódnicę do biura?

  • Spódnice dopasowane do stroju

Wiele pań, których praca wymaga eleganckiego stroju na co dzień, decyduje się na kupno całych kompletów. Modna spódnica plisowana, rozkloszowana, ołówkowa lub kopertowa, w zestawie z pasującym żakietem to przepis na sprawdzony strój, który nie wymaga od nas codziennego zastanawiania się, jak skomponować ze sobą poszczególne elementy garderoby.

  • Spódnice zestawione z resztą stroju na zasadzie kontrastu

Spódnica kopertowa w żywych kolorach lub z wyrazistym deseniem będzie prezentować się świetnie w towarzystwie zachowawczej góry. Ta wskazówka pomaga szybko dobrać harmonijne połączenie. Nie należy traktować jej jednak jako zasady, którą należy stosować bezwzględnie w każdej sytuacji. Jeśli mamy pewność, że połączenie np. spódnicy kopertowej w kratę z bluzką z deseniem tworzy atrakcyjny outfit, warto przekonać się i sprawdzić taki eksperymentalny zestaw.

Spódnice do biura i na każdą inną okazję - modne warianty kopertowe, rozkloszowane i plisowane

W najświeższych trendach wiosna/lato/jesień 2021 znajdziemy wiele ciekawych propozycji, w których klasykę przełamuje się rozwiązaniami, nadającymi ubraniu nieco bardziej uniwersalny charakter. 

Spódnica rozkloszowana kopertowa
Spódnica rozkloszowana kopertowa

Moda biurowa rządzi się jednak swoimi prawami. W niektórych firmach oficjalny strój jest czymś obowiązkowym. W innych możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę. W każdym z tych miejsc sprawdzi się modna, elegancka spódnica kopertowa, rozkloszowana lub plisowana. Siła takiego ubrania tkwi w tym, że możemy za każdym razem wpływać na to, jak prezentuje się stylizacja, mimo że bazujemy na tym samym modelu spódnicy. Przykładem jest np. ołówkowa spódnica z wełny, kopertowo zakładana. Taki wariant będzie pasował do:

  • eleganckiego, bardzo oficjalnego looku
  • stroju w stylu smart casual
  • stroju sportowego